Dobrym miejscem na wczasy nad morzem jest z pewnością Kołobrzeg.

To miasto, które największe dochody ma z działalności turystycznej i uzdrowiskowej. Znajduje się tutaj ogromna ilość sanatoriów i domów wypoczynkowych, dlatego z noclegami w Kołobrzegu nie powinno być problemu, każdy może spędzić wakacje w takim hotelu jaki go interesuje.

Ponadto ostatnimi czasy przyjeżdża tutaj bardzo dużo turystów zagranicznych, prawie 36% wszystkich przyjezdnych, co świadczy o elitarności i wysokim poziomie wczasów w Kołobrzegu. Od wielu lat odbywają się tutaj liczne imprezy i festiwale w okresie wakacyjnym, i nie tylko, które powodują, że miasto to jest jeszcze bardziej atrakcyjne, są to między innymi: czerwcowe Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie i konkurs poetycki „Połów w Kołobrzegu”, lipcowy: Festiwal Szantowy „Na Fali”, regaty, piknik wojskowy, słynny Sunrise Festival, piosenki poetyckiej oraz sierpniowy festiwal szachowy i folklorystyczny.

Wszystko to sprawia, że wiele osób wyjeżdża na wczasy do Kołobrzegu, a noclegi w Kołobrzegu są jednymi z najczęściej rezerwowanych w całej Polsce.

więcej informacji o Kołobrzegu:
http://wakacyjny.kolobrzeg.pl/o-kolobrzegu-slow-kilka/

A oto film promujący wypoczynek w Kołobrzegu: