Chcesz uciec przed zgiełkiem miasta, odpocząć i właśnie takich szukasz wczasy nad morzem. Spokojną wsią na wybrzeży Słomińskim, a przy tym idealnym miejscem na rodzinne wakacje, to  Jarosławiec.

Pierwotnie była to osada rybacka, w której mieszkańcy zarabiali na życie zbierając bursztyn. Dopiero w XIX wieku nastąpił rozwój turystyczny wsi, a już na początku wieku XX wypoczywali tutaj niemieccy artyści, między innymi Karl Schmidt – Rottluff.

Początkowo wczasy w Jarosławcu nie były tak atrakcyjne jak dzisiaj, były małe, kamieniste plaże i ciągle skracający się brzeg morza, jednak dzięki regulacji i uzupełnieniu piasku, wieś może pochwalić jednymi z najpiękniejszych plaż i ogromnymi klifami (do 45 metrów wysokości).

Największym zabytkiem miasta jest latarnia morska z 1829 roku, o wysokości 33,3 metrów. Turyści mogą ją zwiedzić i oglądać zapierający dech w piersiach widok na błękitne morze. Odkąd wieś rybacka stała się kurortem można zarezerwować takie noclegi Jarosławiec, jakie spełniają nasze wymagania. Jest tutaj wiele miejsc na noclegi w Jarosławcu, więc nie powinno być problemu z wyborem.