MonthCzerwiec 2012

Trzęsacz – i żyjesz wakacjami

Wczasy nad morzem, mogą być na prawdę udane, jeśli wybierzemy się na wczasy w Trzęsaczu. Jest to nadmorska wieś, zamieszkiwana na stałe przez stu dziesięciu mieszkańców. W sezonie letnim liczba ludności powiększa się nawet dziesięciokrotnie.

Wszystko dzięki dobrze zaplanowanej bazie turystycznej, pięknym miejscom noclegów w Trzęsaczu, punktów rozrywkowych i gastronomicznych, strzeżonemu kąpielisku, punktowi widokowemu, z którego można obserwować teren morski i ruiny słynnej ściany gotyckiego kościoła, możliwości przelecenia się paralotnią, szlakom turystycznym, które prowadzą przez największe zabytki nadmorskie i przystankowi Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, z której jadą pociągi do Gryfic i Pogorzelicy.

Continue reading

Biedna, rybacka wioska?

Chcesz uciec przed zgiełkiem miasta, odpocząć i właśnie takich szukasz wczasy nad morzem. Spokojną wsią na wybrzeży Słomińskim, a przy tym idealnym miejscem na rodzinne wakacje, to  Jarosławiec.

Pierwotnie była to osada rybacka, w której mieszkańcy zarabiali na życie zbierając bursztyn. Dopiero w XIX wieku nastąpił rozwój turystyczny wsi, a już na początku wieku XX wypoczywali tutaj niemieccy artyści, między innymi Karl Schmidt – Rottluff.

Początkowo wczasy w Jarosławcu nie były tak atrakcyjne jak dzisiaj, były małe, kamieniste plaże i ciągle skracający się brzeg morza, jednak dzięki regulacji i uzupełnieniu piasku, wieś może pochwalić jednymi z najpiękniejszych plaż i ogromnymi klifami (do 45 metrów wysokości).

Największym zabytkiem miasta jest latarnia morska z 1829 roku, o wysokości 33,3 metrów. Turyści mogą ją zwiedzić i oglądać zapierający dech w piersiach widok na błękitne morze. Odkąd wieś rybacka stała się kurortem można zarezerwować takie noclegi Jarosławiec, jakie spełniają nasze wymagania. Jest tutaj wiele miejsc na noclegi w Jarosławcu, więc nie powinno być problemu z wyborem.

Największy nadmorski kurort

Dobrym miejscem na wczasy nad morzem jest z pewnością Kołobrzeg.

To miasto, które największe dochody ma z działalności turystycznej i uzdrowiskowej. Znajduje się tutaj ogromna ilość sanatoriów i domów wypoczynkowych, dlatego z noclegami w Kołobrzegu nie powinno być problemu, każdy może spędzić wakacje w takim hotelu jaki go interesuje.

Ponadto ostatnimi czasy przyjeżdża tutaj bardzo dużo turystów zagranicznych, prawie 36% wszystkich przyjezdnych, co świadczy o elitarności i wysokim poziomie wczasów w Kołobrzegu. Od wielu lat odbywają się tutaj liczne imprezy i festiwale w okresie wakacyjnym, i nie tylko, które powodują, że miasto to jest jeszcze bardziej atrakcyjne, są to między innymi: czerwcowe Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie i konkurs poetycki „Połów w Kołobrzegu”, lipcowy: Festiwal Szantowy „Na Fali”, regaty, piknik wojskowy, słynny Sunrise Festival, piosenki poetyckiej oraz sierpniowy festiwal szachowy i folklorystyczny.

Wszystko to sprawia, że wiele osób wyjeżdża na wczasy do Kołobrzegu, a noclegi w Kołobrzegu są jednymi z najczęściej rezerwowanych w całej Polsce.

więcej informacji o Kołobrzegu:
http://wakacyjny.kolobrzeg.pl/o-kolobrzegu-slow-kilka/

A oto film promujący wypoczynek w Kołobrzegu:

 

 

© 2016 Nasze Wakacje

Theme by Anders NorenUp ↑